ALGOJİN SUSAM YAĞI

ALGOJİN SUSAM YAĞI
Resim Galaresini Görmek İçin Tıklayın
Ürün Kodu: ALG 0006
Stok Durumu: 100
KDV Dahil: 100 30,00TL
KDV Hariç: 30,00TL
Miktar: +
-
  ya da  
00 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

Susam Yağının Sağlığa Faydası

Afrodizyak etkisi ile hem cinsel isteği arttırır hem de cinsel gücü arttırır. Enerji kaynağı olan susam vücuda enerji verir ve bedensel yorgunluğu giderir. Solunum yolu hastalıklarının tedavisinde oldukça etkindir. Göğsü yumuşatarak nefes darlığının ve bronşitin tedavisinde kullanılabilmektedir. Antioksidan özelliği ile yaşlanmanın etkilerini geciktirir. Kansere karşı koruyucudur. Kanser hücrelerinin yayılmasını yavaşlatır. Susam yağı ise böbreklerdeki ve safradaki taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Sindirim sistemine etki ederek hazmı kolaylaştırır, kabızlığı giderir, bağırsaklarda biriken gazı söktürür. Karaciğer hastalıklarına karşı kullanılabilmektedir. Kemik erimesinin geciktirilmesini sağlar. Yüksek tansiyonun düşürülmesinde ve kontrol altında tutulmasına yardımcı olur. Ayrıca gelişim çağındaki çocukların zihinsel gelişimlerini destekler. Susam özellikle gelişme çağındaki çocukların sık sık tüketmesi tavsiye edilen bir besin maddesidir. İçeriğinde omega 6 ve ve omega 9 bol miktarda bulunmakta olup çocuk gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Sadece çocuklar için değil yetişkinler için de büyük önem taşımaktadır. Günümüzde bilinen en iyi ve en aktif antioksidandır. Zayıf ve kolay kırılan tırnakların güçlenmesi için uygulanabilmektedir. Böylelikle tırnaklar beslenir ve sertleşir.
Susam Yağının Romatizman Rahatsızlıklara Faydası: Haricen masaj yaparak uygulanması romatizmaya bağlı ağrıların hafifletilmesinde yarar sağlamaktadır. Yine büyüme çağındaki çocukların eklemlerinde görülebilen boy uzamasından kaynaklı ağrıların hafifletilmesinde de etkilidir. Ağrının bulunduğu yere susam yağı sürerek hafif hareketler ile masaj yaparak uygulanır. Günde bir ya da iki kez tekrarlanabilir. Eklem ve romatizmaya bağlı gelişen ağrılarda da yine aynı uygulama gerçekleştirilebilir.

Susam yağı son derece besleyicidir. Lezzet arttırıcı yemeklik yağ olarak kullanılmaktadır. Bunun dışında güzellikte büyük faydaları vardır ve kafa derisi ve saç büyümesi için harika çalışıyor. Susam yağı E vitamini, B kompleks içerir ve kökten saçları güçlendirir ve derin beslenme veren magnezyum, kalsiyum, fosfor ve protein gibi mineraller ile zenginleştirilmiştir.

Susam Yağının Saçlara Faydası: Susam yağı cilt için olduğu kadar saçlar için de bulunmaz bir sağlık kaynağıdır. Zamanla hem çevresel koşullar hem de kimyasal ürünler nedeni ile saçlar yıpranmakta ve hasar görmektedir. Bu da saçların sağlığını, canlılığını ve parlaklığını kaybetmesine neden olmaktadır. Susam yağı saçlara yeniden sağlığını kazanmasında yardımcı olmaktadır. Haftada iki ya da üç kez masaj yaparak saça uygulayarak saçların daha parlak ve canlı görünüm elde etmesi sağlanabilmektedir.

Susam yağı saç renginin koyulaşmasına yardımcı olur. Bu özelliği yardımıyla saçların erken beyazlamasına izin vermez. Periyodik olarak saçlara uygulandığında saçların koyulaşmasını sağlayabilir.

Yorum Yap


Adınız:

Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: